• Genel

  Satır Arası – #mim

  Bu aralar kendimi, reklamlardaki sıradan bulaşık deterjanları gibi hissediyorum. Dikey Geçiş Sınavı, işler güçler filan derken tam anlamıyla beynim beni terk etti. Gumball isimli çizgi filmi bilirsiniz, orada böyle bir sahne vardı. Şimdi siz hemen “adam 22 yaşına gelmiş, çizgi film izliyor” demeden ben asıl konuya girişeyim. Semih Keçecioğlu beni ‘ Satır Arası ‘ isimli yazıya etiketlemiş, yani bildiğimiz terimle bu bir mim etkinliği. O zaman şov başlasın!

 • Genel

  4 Trilyon Param Olsa? – #mim

  Şafak Çalışkan oturmuş, düşünmüş, düşünürken goygoy yapmış ve sonunda ‘4 trilyona sahip olsan ne yapardın’ konulu yazısına ben dahil diğer blog yazarı arkadaşlarımı mimlemiş. Ben zaten başlığı gördükten sonra doğrudan trilyonda kaç sıfır var araması yaptım. Benim gibi parayla ilgilenme ümidi bile olmayan fakirler için açıklayalım; bir trilyonda on iki tane sıfır varmış. İnsan yazmaya üşenir be o kadar sıfır! Neyse biz gelelim benim yazacağım konuya. Bakalım 4 trilyon gibi bir miktar beni bozar mı? O kadar param olsa ben ne yaparım peki?

 • Bloglama

  #mim: Kişisel Blog Yazarları Ne Düşünüyor

  Yazılarını büyük bir keyifle okuduğum, (bence)  gazetelerin köşe yazısı kalitesinde blog yazabilen, Blogumu Tanıt aracılığı ile karşılaştığım Musa Özsarı beni ‘ Kişisel Blog Yazarları Ne Düşünüyor ’ isimli yazısında mimlemiş sağ olsun. Benimde çok sevdiğim bir konu bu, diğer kişisel blog yazarlarının cevaplarını okumak zevkliydi fakat dönüp dolaşıp bana da gelebileceğini sanmıyordum. Gerçekten insanlar okumaya üşenmese keşke ve sizlere iki üç sayfa yazı yazabilsem fakat kendi cevaplarımı en net şekilde sizlere geçirebileceğim umarım. Yakın çevrenizde insanlara blogunuzdan söz ediyor musunuz? Sadece sosyal medyada yazılarımı paylaşıyorum, sanırım bu şekilde gören oluyordur. Aslında insanlara “Selam, bakın ben blog yazıyorum, adresimde şu…” diye söylemek için asla can atmıyorum. Kitapla ilgili bir yazı yazdığımda bir arkadaşıma…

 • Marka Bağımlılığı
  Genel

  Hangi Markaların Bağımlısıyız? #mim

  Merhaba, blog gönderisi girme aralığını çok uzun tuttuğumu biliyorum, yazmak için sanırım LazPotter’ın beni mimlemesini bekliyormuşum. Mim konusu “Hangi Markalara Bağımlıyız?”… Tuğrul (LazPotter), kendi yazısında beni ve Burak Göç’ü mimlemiş, bana da yazmak düştü; mim için Tuğrul’a teşekkürler.