Mazeretim Var Şikayetçiyim Ben

Mazeretim Var Şikayetçiyim Ben

Mazeretim var şikayetçiyim ben
Mazeretim var şikayetçiyim ben

Merhabalar, en son yazdığım yazının üzerinden tam iki hafta geçmiş. Bunun nedenlerini sırasıyla yazacağım ama en önemli nedeni hala bir plan kuramamam ve müsait olamama durumuyla oluşan üşengeçmiş. Ama bu yazının amacı ‘Kedidir O Kedi’ yazısındaki gibi tamamen karalama (şahıs veya kurumsal bir kötüleme de dâhil), bunu bilmenizi de isterim.

İlk olarak işin karalama kısmından başlayalım, çalıştığım web barındırma firmasının saçma sapan sınırlamalarından dolayı (kullandığım paket her ne kadar sınırsız olsa da) her gün bir sınır koyuyordu, bu yüzden bloga erişim çok yavaştı, bir iki gün erişim yoktu. Bir şikâyet maili attım, geri dönmediler. Mazeretim var şikayetçiyim ben. Şuan arkadaşımın sunucusunda tam bir göçebe hayatı yaşıyorum ama aynı özelliklerde kullandığım şekilde otomatik gelen bir sınırlama yok!.

İkinci olarak bu hafta sekiz ülkeden yirmi kadar Greenpeace gönüllüsü olarak çadırlarımızı kaptık ve Manisa’nın Soma ilçesine bağlı olan Yırca Köyünde güneş panelleri kurduk, çok eğlenceliydi. Bunun detaylı bir yazısını yazacağım zaten. Köyün mezarlığına solar sokak lambaları diktik, köy okulunun kütüphanesini yeniledik, köy camii ve okuluna güneş panelleri kurduk. Yırca’da yaşanan geçen seneki direnişi, halkın zeytinliklerinin halktan izinsiz nasıl kurumsallaştırılmaya çalıştğını ekoloji meraklısı takipçilerim bilir. Artık Yırca Köyünün tertemiz bir enerjisi var. Fakat açılısı maalesef Ankara’da yaşanan fazlasıyla üzücü olay nedeniyle yapamadık.

Greenpeace Gönülleri

Üçüncü olarak dediğim gibi Ankara’da hiç olmasını istemediğimiz bir şey oldu ve barış isteyen insanların kanı döküldü, barış söylevlerine kan döküldü. Birçok arkadaşımız oradaydı ve biz Yırca’da olmasaydık kesinlikle birçoğumuz Ankara’da barış mitinginde olacaktık. Hala oradaki arkadaşlarımın anlattıklarını dinlerken nasıl bir 2015 Türkiye’sinde yaşadığımıza hayret ediyorum. Bu ülkede ‘piyano’ bile tutuklanırken bunu yapanların cezalandırılmaması ironisini hep kafamda kuruyorum. Yaralıların acil iyileşmesini diliyorum ve vefat eden arkadaşlarımızın, abilerimizin, ablalarımızın, kardeşlerimizin yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

Esen kalın.

Yorum Yap, Sohbete Katıl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.