Blog Sözlük Çok Güzel Gelsene…

Blog Sözlük Çok Güzel Gelsene…

Blog Sözlük, blog dünyasına bir ay önce katılan bir sözlük. Bu yazıda hem sözlüğün tanıtımını yapacağım hem de sizleri sözlüğe gelmeniz için teşvik etmeye çalışacağım, bakalım ne kadar başarılı olabileceğim.

İlham aldığım blog yazarları ve blog yazma işini fazlasıyla güzel yapan insanlar bir fikir yürütüp sözlük açma işine girişmişler. Bir araya gelen insanlar blog yazarı olunca haliyle ortaya Blog Sözlük gibi değerli bir ortam çıkmış. Sözlükte blog yazarları yer aldığı gibi blog takipçileri de yer alabiliyor. Amaç bloglarla ilgilenen insanları bir araya toplamak.

Blog Sözlük

Sözlük bildiğimiz sözlük, farklı bir tanıtımı nasıl yapılır bilmiyorum. Başlık açıyorsunuz, açılan başlıklara kendi görüşünüzü yazıyorsunuz… Sözlüğe girip üye olduğunuz blog yazarları ile tanışabilirsiniz, onlarla aynı başlık altında fikir alışverişleri yapıp görüşlerinizi de paylaşabilirsiniz. Hatta muhabbet koyu olsun diye sözlük yazarları arası mesajlaşma bile var.

[mks_button size=”large” title=”Sözlükte Yazdıklarım” style=”squared” url=”http://blogsozluk.com/entryler/oktay” target=”_blank” bg_color=”#1e73be” txt_color=”#FFFFFF” icon=”fa-pencil” icon_type=”fa”][mks_button size=”large” title=”Blog Sözlük ‘e Git” style=”squared” url=”http://blogsozluk.com/” target=”_blank” bg_color=”#1e73be” txt_color=”#FFFFFF” icon=”fa-pencil” icon_type=”fa”]

Bende sözlüğü başka bir blogdan görüp keşfetmiştim. Kayıt olduğumdan günden beri çok güzel vakit geçiriyorum. Siz de kayıt olursanız ‘sözlüğü nereden duydunuz’ sorusunun cevabına ‘oktay’ yazarsanız –ki aynı isimle sözlükte yazıyorum- beni de mutlu etmiş olursunuz.

Tamam iyi hoş diyorsunuz fakat sözlüğe kayıt olurken kullanıcı adınız ne olsun karar veremediniz mi? Hemen sizi sözlükte yer alan ‘sözlüğe kayıt olurken alınabilecek ilginç nickler’ başlığına yönlendirelim, alacağınız isimde daha yaratıcı olabilirsiniz.

Blog Sözlük'te paylaşılmış bir entry.
Blog Sözlük’te paylaşılmış bir entry.

Bu yazı biraz kısa oldu sanki ama bir sözlük tanıtımı daha ne kadar uzun olur bilemedim. Kısa ve özetle; sözlük çok güzel gelsene…

Yorum Yap, Sohbete Katıl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Yorum
  • Bir şeylerin yapılması, hiçbir şeyin yapılmamasından iyidir ama gereksiz bir şeyin yapılması gerekli bir şeylerin yapılması kadar önemli midir? Şahsen ben de sırf yapımcı arkadaşlara destek olmak için (ki kendilerini takdir ediyorum) en azından üye oldum ve kendilerini tebrik ediyorum ama bana sorarsanız paçalarından gereksizlik akan bir sözlük.

    Zaten internet dünyasında yeterince kirlilik yaratan sözlükler yok muydu yani? Neden bir yenisi daha eklendi ki? Şahsen sözlük konseptli hiçbir projeyi samimi veya araştırma/paylaşım açısından tatmin edici bulmuyorum. Hele ki zaten blogu olan insanlar neden bir topluluk platformuna ihtiyaç duyar bunu daha da çok anlayamıyorum. Örneğin çalıştığım dijital ajansımızda biz de aylardır süren bir proje üzerinde uğraşıyoruz. Benzersiz bir konsept ve hatta mümkünse sözlük trendinin üst sürümünü meydana getirmek için yırtınıyoruz. Projeye ve geliştirici ekibe saygım sonsuz fakat kesinlikle kullanmayacağım bir sözlük olduğu aşikar.

    • Sana haksızsın desem sana karşı haksızlık yapmış olurum 🙂 İnternette onlarca sözlük var doğru fakat Blog Sözlük’ün amacı diğerlerinden farklı olarak blog yazarlarını bir araya getirmek sanırım diğerlerinden ufak bir farkı var bu yönden. Umarım sizin projenizde güzel ve istediğiniz şekilde olur 🙂

  • Açıldığı ilk günlerde haberim olmuştu ve ben de keyifle yazıyorum sözlükte. Dilerim daha çok blog yazarına ulaşır ve eğlenceli bir platforma dönüşür. Tanıtım için teşekkürler 🙂