Merhaba dostlar, fark ettiyseniz blog tasarımı değişti. Tabi sadece bununla kalmadı, bir çok gözle görülmeyecek kadar ufak fakat benim için önemli değişiklikler yaptım. Sadece blog üzerinde mi? Tabii ki hayır. Sizlere biraz bunlardan bahsetmek istiyorum, hem uzun zamandır dünyevi işler dolayısıyla yazı girmiyordum bu da bahane yazı yazmak için bahane olacak. Değişiklik iyidir, yenilik güzeldir…

İlk önemli değişiklik tabii ki fazlasıyla göze çarpan tema değişikliği oldu. Merak edenler için Voice olarak aratırsanız temayı bulabilirsiniz. Bir çok opsiyona sahip, benim fazlasıyla hoşuma gitti. Eski temayı kullanmayı bıraktım çünkü şekillendirmek için bana fazla seçenek sunamıyordu.

İkinci önemli değişiklik daha kolay ulaşılabilir kategoriler oldu, kategori isimlerini değiştirdim ve araya bir kaç tane yeni kategoriler savurdum. Günlük kategorisi, eski adıyla Oktay’dan isimli kategori yani benden daha fazla kişisel yazılar ve güncellemeler bulabileceğiniz bir kategori. Genel kategorisi aslında yer bulamadığım yazılar için ayırdığım bir kategori, alakalı/alakasız her şeyi burada bulabilirsiniz. Yaşam tarzı adı altında Müzik, Kitap, Mutfak ve Görsel Medya kategorileri var. Görsel Medya altında film, dizi, belgesel vb. ile alakalı yazılarım olacak. Mutfak kategorisi de yeni bir kategori. Yemek tarifi olmayacak elbette. Daha çok ‘do it yourself’ yani ‘kendin yap’ gibi ipuçları yazdığım bir kategori olacak. Teknoloji ve İnternet isimli kategori altında iki yeni kategori açtım, bunlar Sosyal Medya ve Bloglama. İçerikler neler olacak az çok tahmin etmiş olabilirsiniz 🙂

Üçüncü değişiklik ise hepimizin gözüne hitap edecek bir çevrimdışı görselleştirme (doğru kelime bu olmayabilir) oldu. Benim için en zevkli olanı da bu. Masama eski karikatür dergilerinin sayfalarından bir arkaplan yaptım. Herhangi bir kendi çektiğin kitabı, cihazı kullanırken bu arkaplanı kullanacağım. Resmi hemen burada.

Yeni arkaplan

Geriye neler kaldı peki? Logo değişecek, daha kolay ulaşabilmeniz için bir Facebook sayfası açılacak. Ama ben grafik özürlü olduğum için bunların yapılması zaman alacak maalesef.