Wifi Map
Mobil Teknoloji,  Müzik - Film - Dizi

WiFi Map ile İnternete Bağlı Kalın

Merhaba, bu yazımda sizlere farklı ve bir o kadar da hayat kurtarabilen mobil uygulama tanıtacağım. Uygulamamızın ismini yazılımcıları Wifi Map olarak belirlemişler; android ve ios platformlarında da yer almakta.

Wifi Map uygulamasının amacı wifi şifresi bulmak olabilir ancak legal yollardan wifi modem şifrelerini uygulamayı kullananlarla paylaşma amacını taşıyor. Çalışma mantığı ise basit. Başkaları kendi wifi bilgilerini ya da bir mekanın wifi bilgilerini uygulamaya giriyor, bu wifi noktası haritaya kaydoluyor. Siz de kullanmak istediğiniz zaman en yakınınızdaki modemin şifresini bu şekilde öğrenebiliyorsunuz. İllegal herhangi bir işlem yok.

Wifi Map Ekran Görüntüsü
Wifi Map uygulamasından aldığım bir ekran görüntüsü, haritadaki mavi noktalar şifresi paylaşılmış wifi noktalarını gösteriyor.

Sistemde şuan dünya genelinde iki milyonda fazla wifi bilgisi yer almaktaymış. Aynı zamanda wifi noktalarına yorum da yapılabiliyor. Ayrıca uygulamayı kullanmak için online olmanıza da gerek yok.

Benim en zor anımda yardımcı oldu, umarım size de yardımcı olur.

[buttongroup][button style=”btn-default ” type=”link” target=”true” link=”https://itunes.apple.com/app/id548925969″ title=”iOS İçin İndir” ]
[button style=”btn-default ” type=”link” target=”true” link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=io.wifimap.wifimap” title=”Android İçin İndir” ]
[/buttongroup]

[mks_button size=”small” title=”Android İçin İndir” style=”squared” url=”https://play.google.com/store/apps/details?id=io.wifimap.wifimap” target=”_blank” bg_color=”#000000″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=””][mks_button size=”small” title=”iOS İçin İndir” style=”squared” url=”https://itunes.apple.com/app/id548925969″ target=”_blank” bg_color=”#000000″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=””]

7 Yorum

 • Burak Göç

  Düşünce olarak çok güzel. Mesela her gittiğiniz mekanda “Pardon buranın Wifi şifresi ne?” deyince etrafınızdaki insanlar bir dönüp bakıyor 😀 Sanki herkes hücresel veri kullanıyor ve tek fakir biz olup Wifi’den istifade etmek istiyor gibi oluyoruz. Bunu özellikle işletme sahiplerinin kullanmasında fayda olabilir.

  • Oktay

   Ben programı daha önceden indirmiştim fakat dün işime yaradı. Her zaman gittiğim bir cafe var, interneti de çok yavaştır.Benimde acil bir kaç pdf dosyası göndermem gerekiyordu. Açtım uygulamayı hiç sorgu sualsiz yan taraftaki cafeye bağlandım işimi hallettim.
   Artık kazandıkları çay parasını da kırışsınlar. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.