Vakti Geldi: Blog Yazarları Çalıştayı 3 Başlıyor
Blog Yazarları Çalıştayı 3
Blog Yazarları Çalıştayı 3

Vakti Geldi: Blog Yazarları Çalıştayı 3 Başlıyor

Sevgili blog yazarı arkadaşlar, pek değerli blog okuyucuları; evet, yanlış okumadınız, size çiçek gibi bir haberi vermek için bu yazıyı yazıyorum. Heyecanla beklediğim, böyle bir organizasyonun var oluşundan mutluluk duyduğum Blog Yazarları Çalıştayı’nın üçüncüsü 17 Kasım 2017’de Kadir Has Üniversitesinde gerçekleşecek.

Farklı sektörden blog yazarlarının sorunlarını konuşmak, bunlara çözüm önerileri getirmek amacıyla yola çıkan Blog Yazarları Çalıştayı 3 için geri sayım başladı, çalıştayın kesin programı açıklandı, detayları yazının sonunda ve Evren Soyuçok’un blogunda bulabilirsiniz.

Öncelikle olayı tamamen anlamak için çalıştay nedir, ne değildir ufak bir bilgilendirme yapalım. Aslında sizlere workshop desem çoğunuz neden bahsettiğimi anlamış olacaksınız. Çalıştay, belli bir topluluğun, belli bir konu üzerinde çalışarak ortak çözümler üretmesidir. Blog Yazarları Çalıştayı ise bu sene ‘Biz Niye Olmadık?’ temasıyla “blogların sosyal ağlar karşısında kan kaybettiği, popülaritesini yitirdiği, ziyaret ve yorum sayılarının düştüğü” yönündeki görüş ve eleştiriler masaya yatırılacak.

Blog Yazarları Çalıştayı 3’te Rolüm Nedir?

Evren Soyuçok’un 2016’dan bu yana hazırladığı Gelecek Vadeden Bloglar isimli bir listesi bulunmakta, bu listenin içerisinde severek takip ettiğim blog yazarı arkadaşlarla beraber ben de varım. Çalıştay, üç oturumdan oluşacak ve oturumlardan bir tanesi gelecek vadeden blogların konuşacağı bir oturum olacak ve oturuma dahil olanlar arasında olacağım. Diğer yazar arkadaşlarla tanışacağım ve aynı problemleri ortak bir masada paylaşacağım için heyecanlıyım. Geçen sene düzenlenen çalıştaya Evren beni çağırmış ve gidememiştim, bu sefer ‘seni yeneceğim İstanbul’ edasıyla, koştura koştura gideceğim. Siz de gelir misiniz?

Blog Yazarları Çalıştayı 3 Tam Olarak Nerede ve Ne Zaman?

Çalıştay, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü desteği ile gerçekleştiriliyor. 17 Kasım 2017’de saat 09:30 ile 16:00 arasında düzenlenecek olan çalıştay  Kadir Has Üniversitenin en bilindik kampüsü Cibali Yerleşkesinde düzenlenecek olan çalıştay herkesin katılımına açık ve ücretsizdir. Umarım çalıştayda görüşürüz.

Çalıştay hakkında tüm detayları şuradan öğrenebilirsiniz: Blog Yazarları Çalıştayı 2017

Tarih / Saat:

17 Kasım 2017 Cuma 09.30 – 12.00 / 13.00 – 16.00

Yer:

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Cibali Yerleşkesi

3. Blog Yazarları Çalıştayı Komitesi:

Atıf Ünaldı, Doç. Dr. Çiğdem Bozdağ, Evren Soyuçok, Funda Güleç Yalçın

Çalıştayın ev sahibi:

KHAS Yeni Medya Bölümü

3. Blog Yazarları Çalıştayı Teması:

Biz niye olmadık?

Çalıştay etiketi: 

#blogçalıştayı

Yorum Yap, Sohbete Katıl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

8 Yorum
  • 2010’dan beri blogum var. Hiç takipçi peşinde koşmadan reklamsız devam ettim. Fakat sosyal medya aldı götürdü herşeyi. instagram profili olan herkes ben bloggerım diyor. Ama blog yok. Bu çalıştay’a gerçekten katılmayı çok arzuladım doğrusu 🙂

    • Merhaba Birsen Hanım, çalıştaya katılımın herkese açık ve ücretsiz olduğunu hatırlatarak bekliyoruz sizleri de o zaman. 🙂

  • Bilgilendirme için teşekkür ederim,haberim yoktu .
    Tabii Ankara’da olunca İstanbul’a gelmek zor olsa da ,giden arkadaşlardan genel bilgileri almakta yararlı olur bizler için.
    Ayrıca Bloggerlarla ilgili böyle etkinlikler gerçekten çok umut verici..