Size önceden farklı bir Urbanears kulaklık ürünü tanıtmıştım. Önceki tanıttığım ve incelemesini yaptığım model Urbanears Medis isimli kulak içi kulaklık modeliydi. Şimdi sıra geldi Urbanears Plattan kulaklık tanıtımı yapmaya. Kendisine bir hafta önce sahip oldum ve şuan aramız gayet iyi.

Bir önceki kulaklığıma ne oldu? Urbanears Medis model kulaklık güzel performansa sahip olsa da uzun süreli kullanımlarda kulağınızda tutunmayı sağlayan kısımlar bir vakit sonra acı vermeye başlıyordu. Bu durum artık bende şikayet haline gelince ve D&R indirimini görünce Urbanears Plattan kulak üstü kulaklık aldım. Fiyata en son değineceğim, gelin şimdi bu kulaklık nasılmış onu inceleyelim.

Urbanears Plattan Kulaklık İncelemesi

Dediğim gibi Urbanears Plattan kulak üstü kulaklık modeli. Diğer modelleri gibi control talk özelliği var yani telefon görüşmelerinizi kulaklığı çıkarmadan yapabilirsiniz ve şarkılarınızı kontrol edebilirsiniz. Kulaklığın katlanabilme gibi vasıfsız bir özelliği var. Kulağınızı kavrayan sağ ve sol kısımlar kafa bandı kısmına doğru katlanabiliyor. Çantaya attığınız zaman ufak bir ergonomiklik sunacaktır bu özellik size.

Benim en sevdiğim özelliği ise ‘Zound Plug’ dedikleri sistemle dinlediğiniz müziği paylaşabiliyorsunuz. Olay şöyle; kulaklığın sağ tarafında bulunan 3.5mm jack girişine bir kulaklık daha takıyorsunuz (markası modeli fark etmez) ve bu şekilde dinlediğiniz müziğin diğer kulaklıkta da çalmasını sağlayabiliyorsunuz. Ülkemizde “otobüslerde arkadaşlarınızla müzik paylaşmak için kulaklığın bir kısmını vermeye son!” sloganıyla güzel satar aslında.

Kablosu çok sevdiğim şekilde dış tarafı ip ile kaplanmış. Gerçi çoğu Urbanears kulaklık bu şekilde. Size kablonun kopmayacağı garantisini vermez ama görünümü çok hoş.

Urbanears Plattan kulaklık 20-22kHz frekans aralığına, 50mW maksimum güç, 60ohm dirence sahip. Böyle teknik bilgilerden pek anlamasam da kulaklığımız 115dB hassaslığa ulaşabiliyor.

Bir önceki kulaklık incelememde Urbanears ürünlerinin fazla satma nedeninin kutu tasarımı olduğunu söylemiştim, bunu tekrarlayayım. Urbanears Plattan kulaklık kutusunun içerisinden doğal olarak kulaklığın kendisi, Urbanears yapıştırması (sticker), ürün kataloğu, kullanma kılavuzu ve Türkiye’de geçerli garanti belgesi çıkıyor.

Herkesin merak ettiği soruya cevap veriyorum! Urbanears Plattan ile dışarıdaki sesler sizi rahatsız etmeyecek. Müzik çalmasa dahi kulaklığı taktığınız anda dışarıdaki ses belirgin şekilde bastırılıyor. Kötü bir yanı ise; belli seviyeden sonra dışarıya çok ses veriyor. O yüzden toplu taşımada hayvan gibi kullanmayın.

Urbanears Plattan fiyat olarak uygun görünüyor. 179TL ile çoğu elektronik mağazasında bulabilirsiniz fakat bu aralar D&R mağazalarında indirimli olarak 120Tl karşılığında kulaklığa sahip olabilirsiniz. Fiyatını hak ediyor mu? Bence ediyor, en azından konforlu diyerek kendimizi avutabiliriz.

Bu yazı ufak bir Urbanears Plattan inceleme yazısı oldu, kulaklıkla ilgili kafanızda soru kaldıysa yorum formu her zaman açıktır. Kulaklığı tavsiye eder misin diye soracak olursanız indirimdeyken kesinlikle ederim. Renk renk, istediğinizi alın ve müzik dinlemeye başlayın. Yok, ben kafa üstü kulaklık sevmiyorum diyorsanız ‘Urbanears Medis Kulaklık İncelemesi’ yazısından kulak içi kulaklık incelemesine ulaşabilirsiniz.