Urbanears Medis Kulaklık
Urbanears Medis Kulaklık

Urbanears Medis Kulaklık Deneyimim

Sol tarafı bozulur, sol tarafı bozulmazsa sağ tarafı bozulur yada iki tarafıda aynı anda bozulur; evet doğru bildiniz, kulaklıklardan bahsediyorum. Herkesin başına geldiği gibi benimde kulaklığımın bir tarafından ses gelmemeye başladı ve bende yeni kulaklık arayışına girdim. İnternetten okuyarak en sonra Urbanears marka bir kulaklık alma isteği duydum. Kulaklığı yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve size artısıyla-eksisiyle Urbanears Medis Kulaklık İncelemesi yapmak istedim. Bir kulaklığı deneyimlemek için bence bir ay çok güzel bir süre, hadi başlayalım.

İnternette aradığınızda Urbanears Medis kulaklık hakkında iyi yorumlar genellikle karşınıza çıkar. İlk olarak ben fiyatından yakındım ama bu kadar yoruma bu para verilir dedim, biraz daha düşük olabilirmiş fiyatı. Ürünü D&R mağazasının İstiklal Caddesi üzerindeki şubesinden 70TL gibi bir fiyata aldım.

Eğer benim gibi Chinese Man, Scratch Bandits Crew yada herhangi bass ağırlıklı bir müzikte sizi tatmin etmeyebilir bu ürün. Fakat daha soft müziklerde hayran bırakan bir ses kalitesi vermekte. Bu kulaklığı alırken ağır basan müzik zevkinizi göz önünüze almanızı tavsiye ederim.

Kutu İçeriği

Bence Urbanears ürünlerinin fazla satılma nedenlerinden bir tanesi kutu tasarımı. Urbanears Medis kulaklık kutusunun içerisinden 3 ayrı boyutta ped, neutral stereo plug (stereo çeviri ama niye var anlamadım), Urbanears yapışkanı, ürün kataloğu, kullanma kılavuzu, Türkiye’de geçerli garanti belgesi ve olması gerektiği gibi kulaklık çıkıyor.

Urbanears Medis Kulaklık
Urbanears Medis Kulaklık

Urbanears Medis Kulaklık Özellikleri

Teknik özellikler olarak kaç desibel gibi konulara girmeyeceğim pek de anlamam zaten. En sevdiğim yanı kulaklığın kulaklıktan düşmemesi, kablosunu sert bir şekilde çekmezseniz kulağınızdan düşmüyor. Fakat uzun süreli kullanımdan sonra kulaklığın pedinin denk geldiği yerde bir acıma olabiliyor. Kontrol etme kısmında ses açıp kapama tuşu yok fakat üzerinde yer alan tek tuşla telefon cevaplayabiliyor, şarkıyı durdurabiliyor ve şarkı değiştirebiliyorsunuz. Mikrofonun ses kalitesi ise bir önceki Samsung kulaklığımdan daha iyi diyebilirim, alçak bir tonla karşıya net bir şekilde sesimi iletebiliyorum.

Yukarıda saydıklarım artı yönleriydi. Şimdi gelelim eksi yönlerine. Pek dayanıklı bir kulaklık değil, bir ayda deforme olmaya başladı yavaş yavaş. Umarın birkaç ay sonra çok kötü ve pis bir görüntü oluşturmaz. Bir de nasıl oldu anlamadım ama sol taraftaki metal düştü (evin içinde ve bulamıyorum), paragrafın sonuna fotoğrafını koyarım. D&R mağazasına gittim ve bunun için değiştiremeyeceklerini söylediler.

Urbanears Kulaklık Deformesi
Urbanears Kulaklık Deformesi

Sonuç

Ses kalitesini önemseyen birisiyseniz ve tasarımda değişik olsun diyorsanız alın ama fiyatını da göz önünde bulundurun çünkü bu kulaklığa yukarıda yazdığım miktarı vermek pek mantıklı değil, indirimde bulunursa alınabilir ama (bu arada yurt dışında daha ucuz olduğunu söylemeye gerek yok).

Yorum Yap, Sohbete Katıl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Yorum
  • Selamlar, bir iki söz de ben edeyim bu kulaklık için. 60 liraya almıştım yine D&R’dan 2014 sonlarına doğruydu. Oldukça da severek kullandım uzun süre, ses kalitesi de hep beni tatmin edecek dereceydi. Metali falan düşmedi bende ama birkaç ay için hafiften soyulmalar oldu. Kahverengi almıştım, çok göze çarpmayan beni rahatsız etmeyen soyulmalardı. 8-10 ay sonra sol taraf ses vermemeye başladı. Garantiye gönderdim, sıfır kutuda yeni cihaz geldi kısa sürede. 8-10 ay daha geçti, bu hafta başında bunun da sol tarafı gitti. Neyse karıştırdım evi de faturayı buldum garantiye son 1 ay kalmış tekrar göndereceğim bakalım. İkisinde de sol tarafın gitmesi enteresan. Ayrıca yine kullanıma ya da sese bir etkisi olmasa da bazılarını rahatsız edebilecek zamanla ortaya çıkan bir deforme daha, kablonun girişinin ucundaki (metal yerle kablo arasındaki) plastik çıkıyor, geri itip yerine takıyorsunuz, geri çekip çıkarıp geri takıyorsunuz… Kullanırken, çok aman aman edip üzerine titrememse de hor da kullanmam ona rağmen kolay deforme oluyor.

  • 3 senedir kullanıyorum, herhangi bir deforme yok. Ucuz kulaklık alırsanız 6 ayda 1 değiştirirsiniz. Böylece daha pahalıya gelir. Kesinlikle kaliteli.