Merhabalar. Artık ülkemizdeki içerik üreticileri arttı, birçok kişi ve grup Youtube ağının kişisel televizyonumuz haline gelmesini sağladı. Youtube yayıncılarının (onlar kendi aralarında youtuber diyorlar) ülkemizdeki sayısı da her geçen gün artıyor. Eline her kamera alan bu işi yapmasın, durun daha Youtube ülkemizde yeni yeni değer kazanırken koca bir çöplüğe çevirmeyelim diyerek sizlerle takip ettiğim ve kaliteli bulduğum birbirinden güzel youtube kanalları paylaşıyorum.

Listede youtube kanalları ile ilgili herhangi bir öncelikli sıralama yoktur.

1 – Sofar Sounds

Müzisyenleri bir eve kapatıp akustik performans sergilemesini beklerseniz ne olur? Çok güzel olur! Sofar Sounds, uluslararası bir müzik kanalı. İçerisinde Türk müzisyenlerin de bulunduğu bu kanalda sanatçılar bir evde, bir evin bahçesinde toplanıp canlı performansları sergiliyorlar ve içlerinde kesinlikle kötü bir performans yok (evet, manyağım tüm performansları izledim).

2 – Minilist

Madem müzik ile başladığım takip ettiğim diğer bir müzik kanalını sizlere takdim edeyim. Minilist birbirinden güzel müzisyenlerin eserlerini birleştirip bize tek bir videoda ulaşmamızı sağlayan bir kanal, aslında playlist diyebiliriz. Böyle 15-20 dakika istediğim sanatçıyı hiç sayfa değiştirmeden dinlemek istiyorum diyorsanız kesinlikle bire bir çözüm.

3 – İdil Tatari

Yemek yapmayı sever misiniz? Yada aslında benim gibi ‘yemek yapmayı severim ama basit yemeklerden bahsedelim lütfen’ diyenlerden misiniz? O zaman size İdil Tatari’nin kanalını tavsiye ediyorum. Bu kanalda çok pratik bir şekilde yapabileceğimiz tatlıları, yemekleri ve sosları bulabilirsiniz.

4 – Keyifli Adamlar

Sizleri Youtube ağının en eğlenceli adamları ile tanıştırmamın vakti geldi. Kendilerine Keyifli Adamlar diyorlar ve beş kişiler. Hepsinin aslında kendilerine ait kanalları var ama hep beraber yaptıkları işleri bu kanala koyuyorlar. Gerçekten sıkılmadan izleyeceğiniz, farklı şehirler/yerler görebileceğiniz, izlerken suratınızdan tebessümün hiç eksik olmayacağı bir kanal.

5 – TepkiKolik

Sizlerle paylaşmak istediğim son kanal. Her videolarını sabırsızlıkla beklediğim, içeriği diğer kanallardan çok farklı bir youtube kanalı. Kanalın amacı gençlerin ve youtube yayıncılarının videolara, eşyalara/nesnelere, yemeklere verdikleri tepkileri bize sunması. Kesinlikle takip etmelisiniz.

[mks_highlight color=”#fff187″]Eğer sizinde severek takip ettiğiniz bir kanal varsa yorumunuz ile birlikte paylaşabilirsiniz.[/mks_highlight]