Geçen gün evde kahvaltı hazırlamaya üşenip her insanın yapabileceği gibi pastanede kahvaltı yapmaya karar verdim, söyledim siparişimi, televizyonda da Kısmetse Olur var, hava güzel, keyfim gıcır. Benim önümdeki masada ise iki tane tip ve büyük ihtimal yakın arkadaşları bir adam oturuyor. Bu durumda televizyondaki Kısmetse Olur değil elbette o masada dönecek sahtekârlıklar ilgimi çekecekti. Bahsettiğim iki tip dolandırılacağından habersiz olan diğer insanı adını aslında hepimiz bildiğimiz saadet zinciri oluşumuna katlamaya çalışıyorlardı. Konuyu anladınız değil mi? Çünkü yazının devamında Saadet Zinciri Sahtekarlığı gibi konulardan bahsedeceğim ve bir çılgınlık yapıp hep beraber kendi saadet zincirimizi kuracağız.

Saadet zinciri dediğimiz oluşumu bilen bilir. Tanımadığınız bir kişi tarafından veya arkadaşınız tarafından içerisinde yer alabileceğiniz, bir internet sitesine iki senede bir 750$ verip kendinizi ayrıcalıklı hissedebileceğiniz bir network türleri. Para kazanma mantıkları ise farklı. Birinci ve en temel mantık altınıza insan alıp ondan komisyon almak ve bu insanlarında farklı insanları organizasyona dahil ederek hem size hem kendine komisyon sağlaması. İkinci yöntem ise kurduğunuz internet sitesini başka birine daha pahalı bir fiyata satmak. Çok mantıklı diyebilirsiniz, dolandırıcılık bu işin neresinde de diyebilirsiniz. Gelelim asıl konuya…

Saadet Zinciri ağına katıldan sonra dolandırıldıklarını anlayan 4 fabrika işçisinin isyanı. - Haber: Gaziantep27

Saadet Zinciri ağına katıldıktan sonra dolandırıldıklarını anlayan 4 fabrika işçisinin isyanı. – Haber: Gaziantep27

Saadet Zinciri Sahtekarlığı

İkinci paragrafta size her şey mantıklı geldi değil mi? Ama bakın bu düpedüz sahtekarlıktır. Çünkü saadet zincirlerinin tek bildiği şey ‘zengin olma umudu’ satmaktır. Bu ağlardaki zengin insanlar hep tepedeki insanlar olacaktır ki dikkat ettiyseniz seminerlerde hep aynı kişinin kazanma deneyimleri konuşulur hep aynı kişilerin kitapları örnek gösterilir.

İlk olarak bir internet sitesine 750$ asla vermemelisiniz, eğer bir firma değilseniz tabii. Amacınız gerçekten internet sitesi sahibi olmak ise verdikleri internet sitesi imkanlarını siz yıllık 60Tl gibi bir ücrete bireysel olarak alabilirsiniz (bu blogun yıllık gideri 100tl gibi miktar). Size sundukları bu ücretin içerisinde ise hazır site kurma aracı, barınma alanı ve alan adı var yani arama motoru optimizasyonu, reklam hizmeti gibi şeyler yok.

Dediğim gibi bu ağların tek amacı ‘zengin olma umudu’ sunmaktır çünkü size hep bu işten lüks arabası olan, her akşam farklı bir otelde yemek yiyen insanların biyografisi sunulmaktadır yani doğuştan zengin insanların biyografileri. Size maliyeti 5TL olmayan, içeriği sıfır olan kendi yazdıkları sözde kişisel gelişim kitaplarını satmaya çalışırlar. Bu kitaplarda çalışmadan milyarder olmayı hedef ederler, lütfen saçmalamayın.

Bu sisteme başvuran insanları internetten araştırdım, çok büyük bir yüzde parasının yarısını kurtardıktan sonra sistemden çıkacağını söylüyor. Unutmadan söyleyelim, her zaman kasa kazanır!

Saadet Zinciri Diyagramı

Saadet Zinciri Kurmak

Gelin hadi hep beraber basit bir saadet zinciri kuralım fakat kadınlar için şık bir elbise, erkekler için havalı ama aynı zamanda ciddi gösteren bir takım elbise olmazsa olmazlardan. Kıyafet sorununu çözdüysek hemen yanımıza arkadaşımızı alıyoruz ve lüks arabalar bulunan galeriden araba beğenip önünde birden fazla fotoğraf çektiriyoruz (bunu yaparken sürekli elinizle başparmağınız açık şekilde onaylama işareti yapmak işin sünneti). Sonra bu fotoğrafları alıp fotoğrafçıda arka plana farklı mekanlar koyuyoruz ve herkese açık şekilde profilimizde paylaşıyoruz. Artık sizde prestijli birisiniz çünkü sizi merak eden insanlar bir tek bu fotoğraflarınıza erişebilecek.

Bu işin başında yazılımcı bir kankanız olması şart, çünkü insanlara site kurmak lazım. Eğer ben tek başıma kıvırırım diyorsanız çok iyi. Daha sonrasında ise kafanızda fiyatları belirleyin ve piramit yapılanmanızı oluşturmaya başlayın. Artık sizin de saadet zinciri firmanız var, bol kazançlar. Unutmayın siz bu işte birçok kişiye ekmek kapısı açtınız, siz süpersiniz, siz bir girişimcisiniz, sizi yalarız, size tapıyoruz! 🙂