Bu yazıyı okuyan herkese merhaba. Uzun zamandır bir şeyler yazmıyordum, tatilden döndüm artık yazma vakti geldi diye düşünüyorum. Geçen gün başıma talihsiz bir olay geldi. Mevcut ses sistemin Logitech S220 modelinin üzerine itina ile rakı döküldü ve subwoofer artık kullanılamaz hale geldi. Bende bir haftadır araştırmaların sonunda Logitech Z313 modelini uygun bir fiyattan edindim. Şimdi size bu yazıda Logitech Z313 deneyimlerimi aktaracağım.

Logitech gerçekten ses konusunda kaliteli bir marka (fakat kusursuz değil). Bir önceki 17W sistemin denginde en yakın ürün Logitech Z313 olduğu için bunu aldım, ayrıca küçük bir oda için 25W güç veren 2+1 performansı oldukça yeterli.

Logitech Z313 Kutu

Ürün kutusundan bir subwoofer ve 2 adet yakışıklı uydu speaker çıkıyor, korkmayın bağlantı kabloları da içinde ve kurulumu bir dakika içinde tamamlayabiliyorsunuz. Ses seviyesi ve açma kapama düğmesi üzerinde olan kumandası oldukça güzel bir detay. Ama maalesef bass ve tiz ayarları ile ancak bilgisayara kurabileceğiniz bir yazılım ile oynayabilirsiniz. Ayrıca kumanda üzerinde bir de kulaklık çıkışı bulunuyor, yani masaüstü bir bilgisayar kullanıcısı iseniz ve kulaklık kullanmak istediğiniz anda kasanın arkasından kabloları söküp takma derdi yok.

İnternette okuyup aldanmayın diye yazıyorum maalesef yüksek seslerde net bir ses yok. Ufak tefek bozulmalara maruz kalıyor. Bunun önüne ise bilgisayarınızda bulunan ses kartı yazılımının ayarlarından yukarıda da bahsettiğim gibi bass ve tiz ayarları yaparak geçebilirsiniz.

Özetle ben evde parti vermeyeceğim ama komşuları da ufaktan rahatsız etsin türünden bir sistem istiyorsanız tavsiye ederim. Gayet güzel bir fiyat performans ürünü. Ben eski Logitech S220 sisteminden kalan uydu speaker düzeneğini de bir çoğaltıcı ile bu ürüne ekledim yine de seste bozulma olmadı, geriye kalan karar sizindir.