İzledim: Yusuf & Yusuf

İzledim: Yusuf & Yusuf

yusuf yusuf film afişi

4 Ay önce vizyona giren bir filmi dün gece izledim. Filmin adı “Yusuf Yusuf” , bilmeyeniniz varsa “konya yolundayım” repliğinin geçtiği filmin ta kendisi.

Filmi ben yeni izleme şansı buldum, sinemada değil; internette. Yerli yapım filmlerden pek bir kalite beklemem fakat canım sıkıldığı için açıp izlemeye başladım. Film için hemen ‘berbat’ kelimesini yapıştırmalıyım. Filmin oyuncu kalitesi çok iyi; Ali Sunal ve Oya Başar’ın oyunculuklarından şüphe eden insandan ben bir adım uzak durmayı tercih ederim fakat nasıl olmuşta bu kadar kaliteli oyuncuları bu kadar kalitesiz bir filme toplamışlar anlayamadım.

yusuf yusuf film afişi

Film komedi filmi olarak vizyona girdi fakat içerisinde tebessüm edebildiğim bir sahne yer almakta. Bilim kurguya kayan çalışmalar ve çekimlerde kullanılan efektler de acayip sırıtmış bulunuyordu.

Bu kadar taşladıktan sonra bilmeyenler için Yusuf Yusuf filminden çok kısa bir şekilde bahsetmek istiyorum. Filmde Ali Sunal Ankara’da bir dolmuş şoförüdür ve adı tahmin edebileceğiniz gibi Yusuf’tur. Bir gün başka Yusuf isimli intihar bombacısı dolmuşu kaçırır ve film dolmuşta yer alan bombacı ve aksiyonlar etrafında geçer son sahnesine kadar.

Son olarak eğer Yusuf Yusuf filmini izlemediyseniz merakınızı giderebilirsiniz fakat diğer izleyiciler gibi “aaa fragman süper” düşüncesine kapılıp filmden yüksek bir şey beklemeyiniz.

Yorum Yap, Sohbete Katıl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Yorum

Abone Ol