İnkılâp Kitabevi ve Gelemeyen Kitaplar

İnkılâp Kitabevi ve Gelemeyen Kitaplar

Bu aralar sanırım İthaki Yayınları’nın Bilimkurgu Klasikleri serisi en büyük takıntım oldu diyebilirim. Ben bir kitap kurdu değilim fakat kitap kurdu olan insanlar iyi bilirler yurdum toprağında kitaplar cep yakabiliyor. Tam ben de bunu düşünürken gelen e-postayla Enpara ve İnkılâp Kitabevi anlaşıp ortak bir kampanya başlattığını öğrendim.

Bahsettiğim kampanya ise şöyle: Ayın Enparalısı olduğunuz takdirde, İnkılâp Kitabevi’nin sanal mağazasında 50TL’ye kadar olan alışverişlerinizin yarısını bir sonraki ay Enpara hesabınıza geri ödüyor.

Kampanya güzel değil mi? Daha da güzeli var. Hem bu kampanya yürürken hem de İnkılâp Kitabevi’nin sanal mağazasında da hatırı sayılır indirim sürmekteydi ben alışveriş yaparken. Kıyamete Bir Milyar Yıl ve Yıldız Gemisi Askerleri kitaplarını aldım. Bu iki kitap etiket fiyatıyla toplamda 35TL yapıyor, ben kargo dâhil 30TL verdim ve bir sonraki ay paranın yarısı geri iade edileceği için 15TL karşılığında iki kitap almış olacağım.

Kampanyayı anlattım iyi hoş ama kampanyaların sadece indirim fiyatları güzelmiş sanırım. Kitaplar bana ulaşana kadar dünyada milyarlarca çocuk doğmuş olabilir. Belki Şehir Hatları yüz binlerce kişiyi Karaköy’den Kadıköy’e de taşımış olabilir ama ben her gün oturup kargo bekledim boğaz havası almak yerine.

İnkılâp Kitabevi Ne Yapıyor?

Alışverişe başlamadan önce bu firma hakkında birkaç şikâyet okumuştum ama fiziki mağazası olan bir firmanın sanal mağazası ne kadar kötü olabilir diyerek geçtim siparişi, ödemesini de yaptım. Ödemesini pazar gecesi yaptım ki pazartesi günü uğraşmayalım diye.

Pazartesi günü siparişim hiç karşı firma tarafının umurunda olmadı sanırım, salı günü temin ediliyor yazdı. Temin süresi ise -salı günü dâhil- 3 gün sürdu. Tekrar söylüyorum bu firmanın fiziksel mağazaları var ve gayet uğrak mağazalar, sanal mağazada temin nasıl 3 gün sürdü anlam veremiyor insan.

Bu geçen sürenin ardından cuma günü siparişiniz kargoya verilmiştir diye e-posta geldi ama kargo takip numarasını öğrenmek için çıldırıyorum. Bunun için telefonla aradım, firmaya e-posta attım geri dönen yok arkadaş. En sonunda cuma gecesi kargo takip kodum geldi çünkü benim siparişim cuma sabahı değil, cuma akşamı kargoya verilmiş.

Eğer kargoda çalıştıysanız veya benim gibi staj yaptıysanız sanırım kargoyu takip etmek takıntı haline geliyor.

Aras Kargo Ne Yapıyor?

Tatatatam! Evet, İnkılâp Kitabevi kargo firması olarak Aras Kargo kullanıyor. Benim siparişim cumartesi günü şubeye geliyor hızlı bir şekilde ve pazartesi günü dağıtıcı araca yükleniyor.

Kargoyu bekliyorum, yok. İkinci gün bekliyorum, yok. Sonrasında şubeyi arayıp “benim bir kargom vardı…?” şeklinde biraz konuşma yaptım, “arkadaşlarımız yetiştiremiyor, yarın elinizde olacaktır.” şeklinde cevap alıp telefonu kapattım. Çünkü hiç böyle yapmazlardı.

Üçüncü gün Aras Kargo Boğaziçi Bölge Müdürlüğünü arayıp biraz çirkeflik yapıp kargoyu bu telefon görüşmesinden 1 saat sonra sonunda sapa sağlam teslim aldım. Bu açıdan mutluyum çünkü siparişimin gelmediği her geçen gün bana psikolojik baskı olarak dönüyordu.

Ayrıca size tavsiyem olsun; kargonuz şubenize gelmiş fakat günlerce sizi arayıp soran yoksa siz şubenin bağlı olduğu bölge müdürlüğünü arayın. Kesin çözüm.

Bilimkurgu Klasikleri

Kitaplarıma kavuştum ve okumaya başlayacağım fakat önce başka bilimkurgu klasikleri kitapları var okunacak. Her şey sırayla! Son olarak Yıldız Gemisi Askerleri kitabının içerisinden kitabın ayracı çıkmadı İnkılâp, bunu unutmayacağım.

Kampanyanın detaylarını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz daha detaylı şekilde. Fakat keşke Enpara kitap alışverişinde para iadesi olayına başka bir kitabevi ile anlaşsaymış diye düşünüyor insan.

Yorum Yap, Sohbete Katıl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Yorum
  • Kampanya güzelmiş de ben şartlara uyum sağlasam dahi almaya çekinirdim şu anlattıklarından sonra. 😀
    Ben kitapyurdu üzerinden alıyorum genelde kitaplarımı, indirimleri ve genel anlamda fiyatları gayet iyi diyebilirim.
    Onunla ilgili şikayetler de olabiliyor ama ben bugüne kadar hiç bir gecikme yada başka sorun yaşamadım açıkçası. Senin için baktım şu aldığın kitaplara, 27-28 lira gibi bir fiyata geliyor kitap yurdu üzerinden. Başka sitelerde mevcut , bence sanal mağaza üzerine yoğunlaşmış firmalara yönelmen daha az sorunla karşılaşıp, daha ucuza alış veriş yapmanı sağlayacaktır. 🙂
    İyi okumalar. 🙂

    • Kampanya üç ay sürüyor, ben de ilk alışverişten sonra kalan iki ay almam artık. Fiziksel mağazaları iyi hoş İnkılâp’ın ama sanal mağaza da üzdü ne diyeyim. Bende genelde eğer indirim oranını beğenirsem (kargo dahil bana bir avantajı varsa diyelim işte fiyatların) ya kitapyurdu ya da idefix üzerinden alıyorum. Ne demişler bilmediğin yoldan şaşmamalıymış insan 🙂

Abone Ol