How to Sell Drugs Online (Fast)
How to Sell Drugs Online (Fast)

How to Sell Drugs Online (Fast) – 1. Sezon

Hani insanların kendi kendine konuştuğu gecelerde laf birbirini açar ya, öyle bir gecede muhabbetten sıkılıp lanet olası Netflix batağına tekrar düştüm. Hem Stranger Things için hem de izlemek için farklı şeyler bulurum diye iptal ettiğim üyeliğime tekrar giriş yaptım. Beni burada yeni bir dizi olarak How to Sell Drugs Online (Fast) isimli dizi karşıladı, evet yanlış okumadınız Türkçeye İnternetten Uyuşturucu Haplar Nasıl Satılır olarak çevirebilirsiniz.

Peki ben neden bu dizi için bir yazı yazıyorum? Sizleri uyuşturucuya ya da internetin karanlık taraflarına özendirmek için mi? Hayır, kesinlikle değil. Bilen bilir her bölümünde farklı bir karakterin hayatını anlatan güzel bir gençlik dizisi vardı; adı Skins. Sanırım Skins bittikten yıllar sonra sadece iki yabancı dizi bana ‘bu sezonu bitirmeden yatmam’ dedirtmiştir. Bunlardan bir tanesi Stranger Things, ikincisi ise How to Sell Drugs Online oldu.

How to Sell Drugs Online, mükemmel bir dizi değil fakat diğer boktan Netflix gençlik dizileri gibi her boşlukta sevişen ergenlerle, bilgisayar oyunları ve kodlamalarla kafayı bozmuş ergenlerin arasındaki kavgayı farklı bir şekilde anlatan bir dizi olmuş. Bu arada hiç araştırmasını yapmadım ama gerçek bir olay üzerine yapılmış bir diziymiş. Hadi gelin sizinle dizinin 6 bölümlük ilk sezonuna göz atalım ve dizi incelemesi yapalım biraz bu blogda.

How to Sell Drugs Online (Fast)

How to Sell Drugs Online (Fast) – 1. Sezon İncelemesi

İzleyenlerin Sex Education dizisine çok benzediği (ben üçüncü bölümün yarısından sonra izleyememiştim) söylediği Netflix’in çiçek gibi yeni gençlik dizisi benim gönlümü kazandı.

Peki dizinin konusu nedir? How to Sell Drugs Online (Fast) konusu itibariyle bilgisayar başında vakit geçiren iki arkadaştan bir tanesinin sevgilisinin uyuşturucu kullanmasına başlamasıyla bu iki arkadaşın internetteki uyuşturucu hap satma macerasını anlatıyor.

Etnik ve fenni yapımızı her zamanki gibi negatif etkileyen dış etkenlerin oyunu Netflix, uyuşturucu ve cinsellik konulu filmlerine bir yenisini daha eklemiş şükür fakat umuyorum ki kız arkadaşınız sizi torbacısıyla aldatsa gidip uyuşturucu satmazsınız.

Diziyi neden bu kadar çok beğendim peki? Gerçeğe yakın bir gençlik dizisi yani olması muhtemel hayatların anlattığı bir dizi ve başta bahsettiğim gibi gerçek bir hikayeden bu diziyi çekme yoluna çıkıyor ahlaksızlık yayma ekibi. İkinci bir sebebi ise bölümlerinin sıkmaması ve kısa olması; her bölüm yaklaşık 25-30 dakika kadar sürüyor ve tek bir konu bütününde ilerliyor. Üçüncü sebebi ise teknolojinin insanları asosyalleştirmediğine de vurgu yapıyor. Gel gelelim IMDb üzerinden insanların bahsettiği gibi harika bir dizi değil.

Dizimizin birinci sezonu altı bölümle bitti ve yapımcılarından henüz ikinci sezonun çıkıp çıkmayacağı hakkında yapılan bir açıklama yok.

La Case de Papel insanları hırsızlığa özendirdiyse, Narcos insanların uyuşturucu hakkında meraklarını giderek arttırdıysa How to Sell Drugs Online isimli dizimiz yüzünden de bakkal önlerinde takılıp hap atan modern gençlerimiz türemez umarım.

Yorum Yap, Sohbete Katıl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Yorum