Gittim, İzledim: EX S Tiyatro Oyunu

Gittim, İzledim: EX S Tiyatro Oyunu

EX S Tiyatro Oyunu
EX S Tiyatro Oyunu sahnesinden bir kare. (instagram: @berkancaliskann)

Beni bilen bilir, sanat sepet işlerinden pek anlamam. Geçen gün arkadaşımın daveti üzerine EX S isimli tiyatro oyununa gittim. Öyle televizyon tiyatrosu gibi bir şey değil yanlış anlaşılmasın, gerçek anlamda tiyatro oyunu. Bende bilgisayar karşısına oturunca bu yazıyı yazmak istedim. EX S Tiyatro Oyunu gidip izlensin diye umarım aydınlatıcı bir yazı olur bu.

EX S tiyatro oyunu daha çok genç yaş kitlesine hitap eden bir oyun. Sosyal medya bağımlılığını, günümüz ilişkilerini eleştiren bir konusu var diyebilirim fakat bu aklınıza ota papatyaya sosyal mesaj veren saçma bir kamu spotu hikâyesi getirmesin.

Yazının başında dediğim gibi sanat sepet tiyatro işlerinden pek anlamam. Bana telefon verin, bilgisayar verin ya da bir müzik albümünden bahsedelim ama EX S sahnesinde yer alan dekorlarda oyun için cuk oturmuş be! Hem sahnede bir öğrenci evi havası var, hem de dekorlar o sosyal medya dediğimiz ortamı aydınlatmış. Oyun içerisinde yer alan karakterler tamamen sabah uyanıp gece yatana kadar gördüğümüz insanları oynuyorlar, kısaca kendimizi görebileceğimiz içimizden insanlar var sahnede.

Ben izlerken eğlendim, tavsiye ederim size. Biletlere ve tarihlere Tiyatro Biletim isimli internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap, Sohbete Katıl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Yorum
  • Tiyatroya gitmeyeli gerçekten uzun yıllar oldu. Yazını görünce bir kere daha heves etsem de nafile, zira artık İstanbul’a sadece aile ziyareti için gidiyorum ve Tekirdağ’da öyle tiyatro filan organizasyonları pek yok. Keşke konusu filan hakkında da biraz detay verseymişsin, gözlerim aradı ama bulamadım 😀

    • Aslında net bir konusu yok, tanıtımında da bulamamıştım o yüzden kesin bir cümle yazmak istemiştim yazıya 🙂 Yazıda da bahsettiğim gibi günümüz ilişkilerini sosyal medya kullanımı üzerinden eleştiren bir oyun.

Abone Ol