Bloglar İçin Görselleştirme Araçları Ve Sosyal Medya

Bloglar İçin Görselleştirme Araçları Ve Sosyal Medya

Bloglar İçin Görselleştirme
Bloglar İçin Görselleştirme

Bloglar için görselleştirme araçları, ücretsiz görselleri bulacağımız, başlık ve görsellerimizi daha güzelleştirebileceğimiz, yazı içerisinde slayt gösterisi yapabileceğimiz bir yazı olacak bu. Bunun yanında ufak tefek sosyal medya araçları ile nasıl bağlantılarımızı takip edeceğimiz hakkında bilgilere de bu yazının içerisinde yer verdim.

Tasarımlarınızda kullanmak istediğiniz ama pahalı diye alamadığınız stok görselleri ya da stok vektörleri çok daha uygun fiyatla almayı ister misiniz? İhtiyacınız olan görselleri sadece 10 Liradan başlayan stok görsel hizmetleri fiyatları ile SadeceOn sizlere sunuyor. İstediğiniz görselin ücretli sitedeki kodunu iletin ve kolayca ihtiyacınız kadar görsele sahip olun. Güvenli alışveriş ile kaliteli hizmet almanın keyfini yaşayın!

Görselleştirme araçları tanıtmadan önce neden görselliğe önem vermeliyiz bundan kısaca bahsetmek istiyorum. Görselliği zengin (abartı değil, zengin) ve göze hitap eden içerikler her zaman okunur, paylaşılır, başkalarına ilham bile olabilir. Bu yazıda bloglar için görselleştirme, slayt hazırlama siteleri, görsel hazırlama siteleri, animasyon hazırlama siteleri, Google araçları ve sosyal medya araçlarının kullanımı hakkında bilgi vereceğim. Hadi başlayalım.

Bloglar İçin Görselleştirme Araçları

Bu başlık altında Kizoa ile slayt hazırlama, Canva kullanımı, Pixabay ile ücretsiz resimler edinme gibi araçları göreceğiz.

Ücretsiz Görsel İndirme Siteleri

Pixabay ile ücretsiz stok fotoğrafları indirin
Pixabay ile ücretsiz stok fotoğrafları indirin

Freepik: Benim en sevdiğim görsel edinme sitesi. Freepik bünyesinde oldukça kaliteli binlerce ücretsiz vektörler, ücretsiz fotoğraflar, ücretsiz psd dosyaları barındırıyor. Sizden ücretsiz kullanmanız için sadece kaynağını göstermenizi istiyor.

Pixabay: Hepimizin en büyük sıkıntısı ücretsiz stok fotoğrafları edinmek. Pixabay bize birçok kategoride ve yüzbinlerin üzerinde ücretsiz fotoğraf, ücretsiz vektör, ücretsiz video ve ücretsiz illüstrasyon sunuyor. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Unsplash: Ücretsiz görsel indirme siteleri bakışınızı değiştiren bir site. Siz Unsplash üzerinden mail adresinizi kaydediyorsunuz ve her 10 günde bir 10 adet yüksek çözünürlüklü ücretsiz fotoğraflar mail adresinize geliyor.

Ücretsiz Görsel Hazırlama Siteleri

Yukarıda sizlere ücretsiz fotoğraf edinebileceğiniz siteleri listeledim. Şimdi ise bu fotoğrafları nasıl güzelleştirip blogumuza ekleyebiliriz bunlara bakalım.

Canva: Eğer blogunuza banner hazırlamak istiyorsanız en basit çözüm kesinlikle Canva isimli araç. Canva ile sadece banner değil facebook gönderilerinize görseller, posterler, kitap kapakları tasarlayabiliyorsunuz ve kullanması oldukça kolay.

Canva ile ücretsiz görseller hazırlayabilirsiniz.
Canva ile ücretsiz görseller hazırlayabilirsiniz.

PicMonkey: Ücretsiz fotoğraf düzenleme olayına çok fazla değişiklik katan bir araç olarak sizlere PicMonkey isimli siteyi sunabilirim. Elinizdeki görselin üzerine yazı ekleyebilirsiniz, efekt uygulayabilirsiniz ve çerçeve koyabilirsiniz. Yaratıcılık isteyen bu araç bloglar için görselleştirme konusunda sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Piktochart: Yazılarınızı istatistikler ile güçlendirmek her zaman güzeldir fakat artık yeni moda infografik sunmak ama bu görselleri hazırlamak gerçekten güzel bir tasarım bilgisini gerektirmekte. İşte tam burada devreye Piktochart isimli araç giriyor. Piktochart ile ücretsiz infografik hazırlamak hayal edemeyeceğiniz kadar kolay.

Ücretsiz Slayt Hazırlama Siteleri

Bu başlık altında muhteşem iki araç tanıtacağım ve blog içerikleriniz için muhteşem slaytlar elde edeceksiniz. Mutlaka ilgi çekecektir.

Kizoa: İçeriklerinize kolaj eklemek veya slayt eklemek istiyorsanız Kizoa isimli araç gayet kullanışlı olacaktır. Blog Hocam üzerinde hakkında detaylı bir yazı bulunmakta, nasıl kullanabilirim diyorsanız ‘Kizoa İle Slayt, Video Ve Kolaj Hazırlayalım’ başlıklı yazıya gidebilirsiniz.

Prezi: Belki de powerpoint sunumlarından sonraki en güzel şey Prezi sunumları olabilir. Prezi üzerinden ücretsiz sunumlar hazırlayabilirsiniz ve başka bir yazılıma ihtiyaç duymadan internet tarayıcısı üzerinden sunumlarınızı gösterebilirsiniz.

Bloglar İçin Sosyal Medya Araçları

Bloglar için görselleştirme araçları kısmını artık bitirdik. Eğer sizin de beğenerek kullandığınız bir araç varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. Şimdi gelelim bloglar için sosyal medya araçları kısmına. Burada tanıtacağım araçların aslında pek görsellik ile ilgisi yok fakat madem faydalı araçlardan bahsediyoruz bunu da yazının sonuna doğru eklemek istedim.

Bloglar İçin Görselleştirme
Bloglar İçin Görselleştirme Araçları ve Sosyal Medya

TweetDeck: Eğer aktif bir Twitter kullanıcısı iseniz mutlaka kullanmanız gereken resmi bir Twitter uygulaması. TweetDeck ile zamanlanabilir gönderiler paylaşabilirsiniz ki benim en sevdiğim özelliği bu. Bununla kalmayıp birden fazla hesap yönetme özelliğine sahip, hem blogunuz için açtığınız hesabı hem de kişisel hesabınızı tek bir ekranda yönetebilirsiniz.

Bit.ly: Bit.ly zamanında twitter karakter sınırına takılmamak için piyasaya sürülmüş bir adres kısaltma servisi olarak çıktı ama şuan onu önemli kılan özelliği kesinlikle kısalttığımız adreslerin istatistiklerini detaylı olarak tutabilmesi.

Yorum Yap, Sohbete Katıl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Yorum

Abone Ol