Batman Satılık Daire
Batman Satılık Daire

Batman’da Satılık Ev Arayanlar! Sizin İçin Araştırdık…

Batman’da Satılık Ev Arayanlar! Sizin İçin Araştırdık…

Son yıllarda Türkiye’de yeni yatırımların yapıldığı Güneydoğu illerinin başında Batman geliyor. Gelişen sanayi ise Batman’ın hızla büyümesine olanak sağlıyor.

Özellikle inşaat sektörü, şehirde büyük bir hızla ilerleme kaydediyor. Türkiye gelişmişlik sıralamasında 13. sırada yer alan Batman’da 3 organize sanayi bölgesi, pek çok özel hastane, okullar ve kültür merkezleri bulunuyor. Durum böyle olunca inşaat şirketleri de bölgeye yaptığı yatırımdan nasibini alıyor ve Batman satılık daireler piyasanın hareketlenmesini sağlıyor.

Batman Satılık Daire ve Emlak Piyasası

Batman satılık daireler metrekare fiyatı olarak şimdilerde 1.241 TL’den alıcı buluyor. Batman emlak piyasası son yıllarda durgunluk seviyesinde seyretse de mahallelerde inşaatlar hiç durmadan devam ediyor. Batman satılık evler yenilenen yüzleriyle hemen her mahallede alıcısını bekliyor. Nüfusunun yaklaşık 400 bin kişilik bölümü genç insanlardan oluşan Batman, nüfus bakımından da Türkiye’nin hızla gelişen bölgelerinin başında geliyor. Bölge, yalnızca yerel nüfusla gelişmiyor. Bölgeye farklı il ve ilçelerden görevli gelen memur ve öğretmenler de kiralık ya da satılık ev arayışına giriyor. Genellikle şehir merkezindeki modern yapılarda yaşamayı tercih ediyorlar.

Batman satılık daire modelleri daha çok 2+1 ve 3+1 olarak şekilleniyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre Batman’da 2016 yılına oranla satılık daire fiyat değişimleri yüzde 1 olarak gözlemleniyor. Şehir merkezinde 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 93 bin 112 TL ile 155 bin 200 TL arasında değişiyor. Ancak altını çizmekte fayda var, bu fiyatlar evin konuma, yapılış yılına, kullanılan malzemeye göre değişim gösteriyor.

Bölge ortalaması 124 bin 149 TL civarında. Yani ortalama 125 TL’yi cebinize koyduğunuzda 100 metrekarelik bir evi kolaylıkla satın alabiliyorsunuz. Emlak fiyatları bağlamında uygun bir şehir olan Batman’da satılık ev arıyorsanız mutlaka kendi ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bir daire bulabilirsiniz. Hem de bunu çok uygun fiyatlarla yapabilirsiniz. Batman’da emlak yatırımı yapmak isteyenler için amortisman süresi 20 yıl. Peki şehirde yaşam nasıl

Batman’da yaşam…

Batman satılık daire fiyatları ve özelliklerinin ardından biraz da, Batman ile ilgili bilgi verelim sizlere. Ulaşım açısından son derece gelişmiş konumda olan Batman’a havayolu, demiryolu ve karayolu ile ulaşım sağlanıyor. Batman’ın yemek kültürü ise genel olarak etli yemeklere dayanmakta olup bölgede hayvancılık da yapıldığı için, Batman çok lezzetli kavurma ve kebaplarıyla tanınıyor. Bir de tandır ekmeği meşhurdur ve şehrin her yerinde bulabilirsiniz.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Batman, Dicle Nehri’nin suladığı topraklarda yer alan ve zengin tarihi kültüre ev sahipliği yapan özel bir ilimiz. Antik kent olan Hasankeyf’i, yüzlerce mağarayı, tarihi yapıları içinde barındıran Batman, farklı etnik ve dinsel kökenleri de bünyesinde bulundurur.

429 bin 665 kişinin yaşadığı şehir, hem çok göç verir hem de bir o kadar alır. Çünkü ucuz, turistik ve ruhani bir yapıya sahiptir. Batman, önceleri köy konumunda yer alırken sonradan bu kadar yoğun nüfusa kavuşabilmiş tek şehir olma özelliği taşır.

Tüm Batman satılık daireler için tıklayın.

Yorum Yap, Sohbete Katıl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.