İstanbul’a geldiğimde en çok yapmayı sevdiğim şey sahaflardan kitap almaktır. Sahaf kültürüne hayran olduğum için değil tabii bu, kitapları ucuza sattıkları için.

Bu sefer farklı bir şey denedim. Akbilimi yükledim, kahvaltımı yaptım, temel ihtiyaçlarımı karşıladım, tütünümü aldım. Geriye tamı tamına 23Tl param kaldı ve hepsiyle kitap almaya niyetlendim, sonuç olarak dört adet kitap alabildim. Hadi o zaman sizlere bu alışverişten aldıklarımı paylaşayım.

Kitap Alışverişi

Beyoğlu Çığlıkları – Murat Tuncel

[mks_icon icon=”icon-eyeglasses” color=”#000000″ type=”sl”] Ne Anlatıyor ?: Adı üstünden anlaşılabileceği gibi Beyoğlu’nda gerçekleşen hayatları anlatan bir kitap.

[mks_icon icon=”icon-wallet” color=”#000000″ type=”sl”] Nereden Ve Ne Kadara Aldım ?: İstiktal Caddesi’nin ara sokaklarının bir tanesinde yer alan Pandora Bookstore karşısındaki ‘Kelepir Kitap’ tabelalı ikinci el kitap dükkanından 3Tl karşılığı aldım.

Davet – De La Cruz

[mks_icon icon=”icon-eyeglasses” color=”#000000″ type=”sl”] Ne Anlatıyor ?: ‘Asil Kan’ serisinin devam kitabı niteliğinde. Rastgele değil seçerek aldığım bir kitap. Kitap içeriği yağma, savaş ve soygunlar üzerine kurulmuş entrikalardan ibaret; bir bakıma Açlık Oyunları’nın alternatifi denebilir.

[mks_icon icon=”icon-wallet” color=”#000000″ type=”sl”] Nereden Ve Ne Kadara Aldım ?: Beşiktaş’taki Sinanpaşa İş Hanının en alt katında bulunan kitapçıdan 5Tl karşılığı aldım.

Kardeş Gibiyiz – Evgin Atalay

[mks_icon icon=”icon-eyeglasses” color=”#000000″ type=”sl”] Ne Anlatıyor ?: Akraba evliliklerinin ve köyden kente göçün getirdiği sorunları anlatan güzel bir kitap, kitap tezgahı başında internetteki tavsiyelere bakarak aldım.

[mks_icon icon=”icon-wallet” color=”#000000″ type=”sl”] Nereden Ve Ne Kadara Aldım ?: Beşiktaş’taki Sinanpaşa İş Hanının en alt katında bulunan kitapçıdan 10Tl karşılığı aldım.

Kırmızı Bisiklet – Can Dündar

[mks_icon icon=”icon-eyeglasses” color=”#000000″ type=”sl”] Ne Anlatıyor ?: Can Dündar’ın baba olma seviyesini anlatan bir kitap. Şimdi bize ne değil mi Can Dündar’ın  babalık serüveninden? İlk okuyacağım Can Dündar kitabı olacak benim. O yüzden fazla kafa yoracağım bir kitap seçmek istemedim.

[mks_icon icon=”icon-wallet” color=”#000000″ type=”sl”] Nereden Ve Ne Kadara Aldım ?: İstiklal Caddesi üzerinde, tam olarak Galatasaray Lisesinin karşısındaki sokakta yer alan Cafe Nero’nun yanındaki pasajdan 5Tl karşılığı aldım.

Kitap Alışverişi

Sonuç ve Bu Kitaplar Okunduktan Sonra Ne Olacak ?

Kendime harcayabileceğim son paramla dört adet kitap aldım, daha 2 hafta İstanbul’dayım ve evde başka türlü vakit geçiremiyorum. Okuyacak kitapta kalmayınca ilaç gibi geldi bu ufak alışveriş.

Peki bu kitaplar okunduktan sonra ne olacak? Rafa koyup tozlanmasını beklemeyi sevmiyorum, o yüzden kitaplarımı okuduktan sonra başkalarına veriyorum. “Bana şu kitabı okuduktan sonra verir misin?” diyorsanız iletişim kurup bana yazmanız yeterli olacaktır.